مزایای کانکس کار راد سازه معمار

ما قصد داریم شما خریدار محترم را از مزایای کانکس مطلع سازیم.کانکس و سازه های پیش ساخته دارای مزایا های بسیاری هستند. یکی از مزایاهای کانکس و خانه های پیش ساخته قابلیت جابجایی آنها می باشد. بهره بردار به راحتی و با حداقل زمان و بدون تخریب می تواند کانکس و یا ویلاهای پیش ساخته خود را از محلی به محل دیگر جا به جا کند، در صورتی که که ساختمان های سنتی که با آجر و سیمان ساخته شده اند این موضوع برای آن ها غیر قابل اجرا می باشد.

موضوع دیگر که یکی از مهم ترین مزایای کانکس و خانه های پیش ساخته است، صرفه جویی در زمان می باشد که با حذف عملیات های ساخت و بنایی و هزینه های جانبی بهره بردار خیلی سریع به خواسته خود می رسد.

از مزایای دیگر کانکس

یکی دیگر از مزایای کانکس و خانه های پیش ساخته مقاومت در برابر زلزله است که ما در این ۳۰ مزیت شرکت کانکس لند، به آن اشاره کردیم ، که در اینجا به صورت شفاف تر به آن می پردازیم.طراحی سازه ویلایی و کانکس مطابق با آیین نامه مقررات ملی ساختمان ( مبحث ۶ بارگزاری و ۱۰ طراحی سازه) و زلزله ۲۸۰۰ می باشد و همان طور که می دانید مقاومت سازه در هنگام زلزله و نیروهای جانبی وارد بر آن رابطه معکوس وزن آن را دارد.

هرچه قدر وزن یک سازه کمتر باشد مقاومت آن در برابر زلزله بیشتر است، با این امر و سبک بودن این سیستم، تخریب کمتر صورت می گیرد و در هنگام تخریب آوار کمتری صورت می پذیرد و آسیب جانی کمتری در بر دارد.

بر خلاف سازه های سنتی که با مصالح سنتی ساخته می شود کانکس و سازه های پیش ساخته از وزن کمتری برخوردار می باشند و تمام اتصالات این سازه ها از پیچ و مهره می باشد که اصطلاحاً به آن کانکس های پیچ و مهره ای و یا سازه های پیش ساخته پیچ و مهره ای گفته می شود.

از مزایای مهم کانکس

یکی دیگر از مهم ترین مزایای کانکس و سازه های پیش ساخته که حائز اهمیت است، مرمت و بازسازی آن می باشد که جزء مزایای کانکس و خانه های پیش ساخته محسوب می گردد. حال دلیل این مزیت چیست؟

اولین مورد این است که بهره بردار با هزینه بسیار کم که دارای توجیه اقتصادی است و می توان کانکس و یا خانه و یا ویلای پیش ساخته خود را مرمت و بازسازی کرد.
دوم اینکه با هزینه بسیار کم بهره بردار قادر به تغییر دکوراسیون داخلی می باشد و می تواند با تغییر مصالح و موارد مورد نیاز، هم نمای داخلی و هم نمای خارجی را تغییر و بازسازی کند.

با توجه به این مسئله که امروز مواد و مصالح این سبک از خانه سازی بسیار نامحدود بوده و تکنولوژی خانه سازی به سمت سبک سازی و نو آوری در این راستا می باشد.

یکی دیگر از مزایای کانکس و خانه های پیش ساخته، قابلیت فروش پس از استفاده محصول است که امروزه به علت شرایط اقتصادی و قدرت فعلی خریداران عزیز درخواست کانکس دست دوم و خانه های پیش ساخته بسیار زیاد شده است. همان طور که در مزایای فوق ذکر شد، یکی از مزایا، قابلیت بازسازی کانکس و خانه های پیش ساخته بود که با توجه به موضوع فوق این امر یک مزیت محسوب می گردد. از سوی دیگر برای فروشنده نیز دارای منفعت هایی بوده و بخشی از سرمایه اولیه که فروشنده سرمایه گزاری کرده، به وی بازگردانده می شود.

معایب کانکس و سازه های پیش ساخته

ما به مزایا و معایب کانکس و سازه های پیش ساخته صادقانه اشاره می کنیم. هیچ چیز به صورت مطلق نیست و همه چیز نسبی است پس با در نظر گرفتن این موضوع در ارتباط با کانکس و خانه های پیش ساخته نیز این چنین می باشد.

کانکس کار راد سازه معمار نسبت به موضوع بی طرفانه نگاه می کند و خریداران و مخاطبان در امر خرید خانه های پیش ساخته و کانکس این حق را دارند که از منابع بیطرف نسبت به این موضوع کسب آگاهی کنند و معایب کانکس های ویلایی را کاملاً ارزیابی کنند. ما می کوشیم در این امر عادل باشیم زیرا که هرچیزی که دارای مزیت و کیفیت است، دارای نواقص و ضعف هایی نیز می باشد و سعی کردیم که با کوشش و اندیشه مضاعف این امر را به حداقل برسانیم.
کانکس نیز دارای معایبی است و این امر ممکن است در تمام کانکس ها وجود داشته باشد. به طور مثال در کانکس ویلایی، کانکس نگهبانی، کانکس فروشگاهی، کانکس مسکونی، کانکس اداری سالنی و غیره..

مهمترین مورد در خصوص کانکس

مهم ترین موردی که همیشه با آن روبرو بودیم جابجایی کانکس در ابعاد دلخواه است. به علت محدودیت حمل و نقل و ترافیک در کشور عزیزمان ایران حمل کانکس ها وابسته به قانون و مقررات رانندگی است و کانکس های ویلایی بزرگ را نمی توان در ابعاد بزرگ جابجا نمود و می بایستی آنها را بصورت چند تکه (مدولار) اجرا و در محل مورد نظر نصب نمود.

موضوع دیگری که در موضوع شکل معایب به چشم می خورد، عدم محدودیت فرم دهی در اجرای کانکس های فرمینگ است که به لحاظ فرم دهی، متریال مورد نیاز یافت نشود یا تکنولوژی آن را در ایران نداشته باشیم.

به همین علت مخاطب سعی دارد که فرم دلخواه خود را اجرا نماید، پس گاهی اوقات در خصوص فرم دهی متریال سنتی این قابلیت را داشته باشد ولی متریال که در کانکس و خانه های پیش ساخته اجرا می شود، مثل ساندویچ پانل و و ورق که این قابلیت را نداشته باشد.

 اگر دنبال مطلب کانکس چیست هستید کلیک کنید

موضوع دیگری که باعث ضریب کاهش قیمت پس از استفاده و دست دوم شدن است، قیمت کانکس های دست دوم بسیار زیاد است زیرا که خریدار بعدی قطعاً کانکس را یک کالای بازیافتی می بیند.

لازم به ذکر است که کاهش قیمت بر اساس ضریب سلامت محاسبه می گردد.(۳۰ % تا ۲۰%).
یکی دیگر از مواردی که به عنوان معایب در کانکس می بینیم، عدم اجرای شیشه در بدنه های کانکس ها به صورت تماماً قدیمی و بزرگ می باشد،
زیرا در هنگام جابجایی کانکس ها با محدودیت حمل کانکس مذکور شکستن شیشه پنجره ی کانکس بسیار زیاد است و این خود یک ضعف در کانکس محسوب می شود.

معایب کانکس ویلایی سازه های پیش ساخته

مهمترین مبحثی که حائز اهمیت است در ویلاهای پیش ساخته عیب و نقص عنوان می شود. این موردی است که نمی توان با این متد مرتبه سازی کرد و حداکثر تا دو طبقه به صورت دوبلکس قابلیت اجرا را دارا می باشد. موضوع دیگر که ما با آن روبرو بودیم عمر کانکس ویلایی است. حداکثر عمر خانه های ویلایی ۳۰ سال می باشد، در صورتی که ماسونری (سنتی) بیشتر عمر کرده و دارای طول عمر بیشتری می باشد. بیشترین عیب در کانکس ویلایی پیش ساخته که ما با آن روبرو بودیم نداشتن سیستم نظارتی از طرف نظام مهندسی کشور است و نظارت کانکس ویلایی از طرف تیم نظارت فنی شرکت بوده و هیچ مجوز از طرف نظام صادر نمی شود و جهت گرفتن جواز نیاز به این در امر این می باشد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان
شروع مکالمه
به راهنمایی نیاز دارید ؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم ؟