پلان کانکس سرویس بهداشتی و حمام

پلان کانکس سرویس بهداشتی و حمام کار راد سازه معمار
پلان کانکس  ( پلان کانکس اداری ) متناسب با نو کاربری به گونه های متفاوتی ترسیم و طراحی میگردند که مسیر کلی فرآیند تولید را مشخص کرده و جای قرار گیری هریک از اجزا را مشخص می کند.در طراحی باید عوامل بسیاری را مد نظر داشت به طورمثال : ارتفاع سازه ، طول و عرض ، محل قرار گیری درب و ابعاد آن ، محل قرار گیری پنجره ها و ابعاد آنها مشخص گردد. در تولید سازه هایی که جزئیات بیشتری دارند و سیستم های مختلفی در آنها استفاده می شود می بایست نقشه جزئیات تاسیساتی مانند نقشه برق ، نقشه لوله کشی نیز مشخص گردد.مجموع این نوع پلان را نقشه های فاز یک معماری کانکس می نامند.
در  پلان تمامی جزییاتی که مربوط به جا نمایی ها در پلان و نما می باشد مشخص میگردد و  اطلاعات مورد نیاز جهت ساخت کانکس در نما های جانبی آن . اطلاعاتی نظیر ابعاد پنجره ها و ارتفاع آنها از کف ، نوع بازشو و یا فیکس بودن آنها ، تاج و محل قرار گیری هالوژن های نما و بسیاری از جزئیات مورد نیاز دیگر.گاها در پلان ها با جزییات بیشتر  که برای سازه های پیجیده با جزئیات زیاد استفاده می شود که به آن نقشه فاز دو معماری کانکس می گویند در معماری این مبحث بسیار مشهود و قابل بحث می باشد ، در این نوع نقشه اطلاعات دقیق تری از جزئیات هربخش بصورت مجزا ترسیم شده و کیه موارد ساخت کانکس مانند نحوه اتصالات قطعات به یکدیگر ، نوع و شماره پیچ و پرچ ها ، نوع الکترود مصرفی برای جوش قطعات اسکلت ، مسیر داکت ها و نمره سیم های برق ، ضخامت عایق و تخته  ، و بسیاری دیگر از جزئیات در آن ترسیم و تشریح می شود که البته امری تخصصی و می بایست توسط مهندس متخصص طراحی گرد که بت آن پلان جزییات یا (دتایل) گفته می شود .

 • پلان کانکس روتین
 • پلان کانکس ویلایی
 • پلان کانکس سرویس بهداشتی
 • پلان کانکس حمام
 • پلان کانکس نگهبانی
 • پلان کانکس اداری با سرویس و آبدارخانه
 • پلان کانکس چرخدار
 • پلان کانکس سه اتاقه
 • پلان کانکس دو اتاقه با سرویس و آبدارخانه
 • پلان کمپ پیش ساخته
 • پلان ویلا ی پیش ساخته
 • پلان کانکس ویلایی
 • پلان کانکس سرویس بهداشتی و حمام

 

پلان کانکس نگهبانی

 

پلان  کانکس نگهبانی یک کانکس کوچک در طرح های مختلف را نشان میدهد و نوع  محل قرار گیری درب ، پنجره و ابعاد آنها بخوبی مشخص شده است  که به چند روش طراحی میشود (پلان کانکس نگهبانی پانلی ، پلان کانکس نگهبانی سایدینگ پلان کانکس نگهبانی کامپوزیت و…. و نحوه بازشو ها بگونه ای با محل قرار گیری سازه هماهنگ شده است که این هماهنگی بر اساس بازدید حضوری از محل نصب بدست می آید.به همین دلیل در صورتی که سازه از تیپ خارج و دارای شرایط خاص و یا محدودیت هایی در ارتفاع و یا نوع بازشو ها است می بایست حتما از محل بازدید و سپس یک پلان اختصاصی برای آن طراحی نمود. برای ساخت سازه همین پلان کفایت می کند اما اگر بخواهیم به عنوان اولین بار خودمان یک کیوسک را بسازیم نیازمند اطلاعات و ترسیم جزئیات بیشتری در پلان کانکس خواهیم بود.

پلان کانکس ویلایی

در این نوع سازه می بایست پلان گویای مشخصات کلی و ابعاد دقیق سازه باشد و به علاوه آن محل قرار گیری اتاق خواب ها و پارتیشن های جدا کننده ، سرویس های بهداشتی و آشپز خانه مشخص گردد.معمولان در پلان کانکس ویلایی از چند شیت و صفحه مجزا برای ترسیم نقشه بخش های مختلف استفاده می شود.بطور مثال کابینت آشپز خانه و متعلقات آن دارای نقشه مجزا ، سرویس های بهداشتی و تاسیسات آنها دارای نقشه مجزا ، انباری ها و کمد دیواری ها نیز دارای نقشه مجزا با جزئیات مربوط به خود می باشند که همگی بطور کلی روی پلان اولیه مشخص می باشند اما برای اطلاع از جزئیات هرکدام می بایست به نقشه همان بخش مراجعه نمود.این شیت ها درمجموع تشکیل یک پلان کامل کانکس را می دهند که گاها تعداد آنها در یک سازه ویلایی به بیش از بیست صفخه نقشه می رسد. هرچه نقشه ها دقیق تر و فنی تر ترسیم شده باشند ، ساخت سازه نیز اصولی تر و با کیفیت تر پیش خواهد رفت.

پلان کانکس روتین

پلان کانکس های روتین اداری و کارگری ساده ترین نوع پلان را دار می باشد که بلاحظ اجرایی بصورت تیپ میباشند تنها در در ابعاد از طول قابل تغییر هستند .  از اینروی دارای استاندارد های لازم چه از جهت حمل و نقل چه از نظر ظرفیت های مورد نیاز جهت استفاده باشند..
در پلان های روتین شما میتوانید نمای این کانکس را در پلان رویت فرمایید که به شکل می باشد و  با نحوه جانمایی درب و پنجره و جزییات آن بیشتر آشنا شوید .

پلان کانکس پانلی

در کانکس های پانلی نوع نما و حتی پلان آن متفاوت می باشد زیرا نحوه اتصال پانل ها بصورت درایوال می باشد و نحوه ترسیم کانکس پانلی با رعایت سیستم مدولار  می بایست طراحی و ترسیم شود

پلان کانکس چرخدار

پلان کانکس های چرخدارد بدو صورت ترسیم می شود پلان کانکس چرخدار کارگاهی و قروشگاهی و پلان کانکس چرخدار کاروان و یا مسافرتی که نحوه  ترسیم  در هرکدام متفاوت است در کانکس های  مسافرتی به دلیل نوع کار بری می باست آشپزخانه و سرویس و نحوه نصب کابین بر روی اکسل کاملا نمایش داده شود تا فرق کانکس چرخدار کارگاهی و فروشگاهی را نمایان کند. در کانکس چرخدار فروشگاهی و کارگاهی کار طراح راحت تر بوده زیرا پلان این دو مانند پلان کاروان پر از جزییات نمی باشد.

پلان اسکلت کانکس

اصولا پلان  اسکلت کانکس در دسته بندی فاز بندی پلان ها قرار می گیرد و جزو ابتدایی ترین نقشه ها کانکس جهت ساخت می باشد   . که نوع پروفیل ها و تیر آهن ها و نحوه اتصال این ها جهت ساختار یک کانکس را به ما نشان میدهد. .از آنجایی که در ابتدا می بایست شاسی و سپس اسکلت بر روی آن سوار شود در ابتدا شاسی و پس از آن نقشه اسکلت قابل مشاهده است.

شاسی کانکس در پلان بصورت IPE با نمرات متفاوت بر اساس متراژ می باشد  که در واقع دو وطیفه اصلی یعنی انتقال بار سازه به زمین و مستحکم نگاه داشتن سازه در محل نصب را بر عهده دارد از کلاف تیر آهن تشکیل شده که در نمونه زیر نحوه اتصال تیر آهن ها نمایش داده شده است. البته این یک نمونه تیپ کلی است و بنا به نظر طراح سازه و همچنین با ایجاد تغییر در سایز کانکس ممکن است نقشه شاسی آن نیز متفاوت و از تیر های فرعی بیشتر یا کمتری استفاده شود. ستون ها و پوشش های سقف و تیر ریزی های کف از پروفیل با مقاطع مختلف که در پلان ها اسکلت کاملان مشخص است .

 

پلان سازه های پیش ساخته پانلی(کمپ پانلی )

اصولاً پلان کمپ های پیش ساخته  بصورت شاپ دراوینگ تهیه و به متقاضی تحویل داده میشود که تمان جزئیات بصورا شیت بندی فاز به فاز تهیه و ترسیم میوشد تمامی پلان های معماری ، پلان الکتریکال، پلان تاسیسات مکانیکی ، پلان فنداسیون ، مبلمان و نما در شیت های خود زیر نظر کارشناسان طراحی و ترسیم میگردد

 

Call Now Buttonمشاوره رایگان
شروع مکالمه
به راهنمایی نیاز دارید ؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم ؟