کمپ  پیش ساخته پانلی  چیست ؟

یکی دیگر از محصولات شرکت کانکس کار راد سازه معمار  که توجه شرکتهای پیمانکار نفتی و پتروشیمی و ساختمانی را به خود جلب کرده کمپهای پیش ساخته پانلی است . کمپهای پانلی پیش ساخته از مزایایی بسیاری برخوردار هستند یکی از مزیت های کمپهای پانلی عدم محدودیت در متراژ و اجرای این نوع سازه است که با استقبال زیادی  را روبرو کرده. از طرفی دیگر جهت تجهز یه پروژه مخصوصاً پروژه های شرکت های نفتی و گازی که در شرایط آب و هوای گرم و شرجی بیشتر انجام میپذیرد ، توجهی اقتصادی برای خرید تعداد زیاد کانکس نیست و از طرفی کانکس ها، جای زیادی را میگیرند از این رو این سبک مورد استقبال پیمانکاران قرار گرفته.

مزیت کمپ پانلی

پلان کمپ پانلی پیش ساخته بر اساس نیاز بهره بردار تعریف میشود. و چون محدودیت در متراژ معنایی ندارد میتوان هرچند تعداد اتاق و سالن های کنفرانس، اتاقهای مهندسین، اتاق استراحت، حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه در آن ایجاد نمود.

ابعاد کمپ پانلی

این نوع سازه های در متراژ متفاوت قابل اجرا هستند موادی که در این نوع سازه ها اجرا میگردد از ساندویچ پانل با ضخامت های متغییر جهت انواع اقلیم میابشد زیرا ساندویچ پانل به علت عایق بودن در انواع سرد خانه ها، درمانگاه ها، ویلا ها ، کیوسکهای نگهبانی و…. بکار میرود .

نحوه اجرا کمپ پانلی

نوع اجرا در کمپهای پیش ساخته به چند صورت  است ، یا بصورت چند تیکه (مدولار) چند تیکه در ابعاد مشخص در کارگاه ساخته و در محل مورد نظر بهم متصل و دوخته میشوند و یک سازه در ابعاد مشخص را تشکیل میدهند یا در محل مورد نظر اجرا و نصب میگردند .

با توجه به استاندارد های بارگذاری و تحلیل المان محدود استراکچر کمپها باید بر طبق اصول مهندسی طراحی و تحلیل شود مهمترین پارامتر در طرحی این سازه ها حفظ و بقای آنها در شرلیط محیطی و جوی میباشد به همین منظور باید تمامی بارهای وارد بر سازه (بار زنده )و ( بار مرده ) به طور کمی شناسایی  شود .

فنداسیون تعریف شده برای کمپهای پانلی بر اساس برا وارده بر سازه تعریف میگردد که توسط مهندس محاسب انجام میپذیرد ولی اکثر مواقع از بصورت فونداسیون منرف در ابعاد ۶۰×۶۰ صورت اجرا میگردد.

مشخصات فنی کمپ پانلی

طراحی سازه کمپ های پیش ساخته مطابق با آئین نامه های مقررات ملی ساختمان ( مبحث ۶ بارگذاری و ۱۰ طراحی سازه ) و زلزله ۲۸۰۰ و اجرای اسکلتهای فلزی ستونها و تیرها از پروفیل در مقاطع (۴۰×۴۰)،(۸۰×۴۰)،(۷۰×۷۰)و (۸۰×۸۰) استاندارد  و استراکچر فلزی قاب دیواره ها و سقف از ورق های آهنی خم شده به ضخامت ۲ میلیمتر با اجرای ضد زنگ کامل و آماده شده با اتصالات پیچ و مهره ای،

پوشش های دیواره ها از نوع ساندویچ  پانل های دو رو ورق گالوانیزه گام دار رنگی به ضخامت ۵/۰ میلیمتر و عایق تزریقی پلی اورتان به ضخامت ۴ سانتی متر .( ضخامت

 

پوشش  سقف از نوع ساندویچ پانلهای دو رو ورق گالوانیزه رنگی به ضخامت ۵/۰ میلیمتر و عایق تزریقی پلی اورتان به ضخامت ۶و۴ سانتی متر .

پوشش های داخلی دیواره ها و سقف کاذب از نوع دیوارپوشهای P.V.C روکش دار طرح چوب  به ضخامت ۱ سانتیمتر

درب ورودی و پنجره اتاقها از نوع U.P.V.C  با شیشه دوجداره  و توری آلومینیومی جهت پنجره ها همراه با پرده لوردراپه و حفاظ فلزی  و دربهای داخلی اتاقها از نوع H.D.F با دستگیره و یراق آلات مناسب .

نصب فلاشینگ و آبرو ها و خط الرأس از ورقهای گالوانیزه رنگی به ضخامت ۵/۰ میلیمتر همراه با اجرا عایق بندی و درزبندی با چسبهای ماستیک و تزریق فوم پلی اورتان.

 

تأسیسات برقی با سیم کشیهای روکار در داکتهای پلاستیکی- کلید و پریزهای برق و تلفن و روشنایی از نوع مهتابی ۴۰ ×۲ و چراغهای سقفی و تونلی ،  همراه با کلید های مینیاتوری و جعبه تقسیم .

 

آبدارخانه با کابینت های فلزی بالا و پایین با دربهای M.D.F همراه با سینک  و آبچکان و  شیرآلات اهرمی  درجه یک – لوله کشیهای پلی اتیلن سرد و گرم- هواکش۲۰×۲۰ برقی  و دریچه آلومینیومی۳۰×۳۰ .

 

سرویس بهداشتی دستشویی و توالت ایرانی و روشویی و زیر دوشی چینی با شیرآلات اهرمی درجه یک – لوله کشیهای پلی اتیلن سرد و گرم- هواکش ۲۰×۲۰برقی  و دریچه آلومینیومی ۳۰×۳۰ .

فنداسیون منفرد در ابعاد ۶۰×۶۰ سانتیمتر با صفحه ستون های ۳۰×۳۰ و انکربولت همراه با کرسی چینی ازنوع بلوک های سیمانی  و خاکریزی – کمپکت و رکلاژ کف. ( حتی الامکان بعهده خریدار محترم میباشد)

کفسازی ازنوع سرامیک درجه یک ۴۰×۴۰ با ملات ماسه وسیمان و بندکشی . ( حتی الامکان بعهده خریدار محترم میباشد)

ما مجری بزرگترین کمپهای پانلی هستیم( هزاران پروژه موفق)

 

مونتاژ و دمونتاژ کمپ های پانلی

نکته حائز اهمت این است که میتوان کمپ پانلی را مونتاژ و دمونتاژ کرد به عبارت ساده کمپ پانلی ساخته شده را باز کرد و بجایی دیگر منتقل کرد . در هنگلم باز و بسته کردن کمپ پانلی دورریز مواد و مصالح ۱۰ درصد میباشد از طرفی دارای توجیه اقتصادی در هنگام بارگیری و حمل آن است و تنها یک دستمزد باز و نصب مجدد به آن تعلق میگیرد که و در مقایسه با تجهیز کارگاه کانکس بسیار مقرون به صرفه است.

 

کمپ پانلی پیچ و مهره ای

کمپ کانکس پانلی را میتوان بصورت پیچ و مهره ای اجرا نمود. که خود از جزئیات نصب منحصر بفردی برخوردار است . ولی قابلیت این موضوع را دارند که به سادگی بدون هیچ پرتی از محلی به محل دیگر انتقال داده شوند . در کل کمپ پانلی جهت تجهیز کارگاه ها در مقایسه با سازه های سنتی از مزیت های برخوردار میباشد زیرا که خریدار سریع تر در قبال سرمایه و زمانی صرف میکند به بهربرداری و نتیجه  میرسد از طرفی ازدرگیر عملیات بنایی و تاسیسات مکانیکی و الکتریکال نمیشود و در مدت زمان بسیار کم تمامی موارد را بدون هیچ درگیری از شرکت کانکس لند تحویل میگیرد در اصطلاح (کلید تحول و چراغ روشن) و از طرفی دیگر کمپ پانلی فضایی کمتری را در مقایسه با تجهیز با کانکس و اتاقک های سنتی با عملیات بنایی را اشغال میکند و جبهه کاری پیمانکار از نظم و تمیزی با فضای کارگاهی طبق استاندارد های HSC برخوردار خواهد بود .

کانکس ساختمان پیش ساخته پانلی

Call Now Buttonمشاوره رایگان
شروع مکالمه
به راهنمایی نیاز دارید ؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم ؟