کانکس سوپر مارکت

کانکس سوپر مارکت

یکی دیگر از محصولات پر فروش کانکس کار راد سازه معمار ، کانکس سوپر مارکت می باشد که زیر مجموعه کانکس های فروشگاهی قرار می گیرد. کانکس سوپر مارکت همواره یکی از مکان هایی می باشد که در طول روز ممکن است چندین بار برای تهیه مایحتاج خود به آنها مراجعه کنیم. در برخی مناطق به دلیل دسترسی سریع تر به این واحد های تجاری از شعب کوچکتری با نام کانکس سوپرمارکت استفاده می شود. که در واقع تشکیل شده از یک کیوسک با ابعاد حدود ۱۵ تا ۳۰ متر مربع شامل مواد غذایی و مایحتاج مصرفی روزانه خانوار. این سازه ها برای اولین بار توسط کانکس کار راد سازه معمار طراحی و تولید شد. که بعد ها مورد استقبال بسیاری از افراد و صاحبان این نوع مشاغل قرار گرفت. و در نمونه های بعدی نیز سیر تکاملی را تا به امروز طی کرده است.

طراحی کانکس سوپرمارکت

زیبایی مهم ترین فاکتور در کانکس سوپرمارکت است که می بایست در مرحله طراحی مورد ارزیابی و برسی های طراحان قرار گیرد. دلیل اهمیت این امر نیز ایجاد جلوه بصری بهتر برای استقبال اهالی و رهگذران از این کیوسک و همچنین کارآمدی آن با توجه به نوع فعالیت سازه می باشد. این کار باعث می شود تا در نهایت یک کانکس سوپرمارکت زیبا با قابلیت ارائه خدمات فروشگاهی داشته باشیم. که تمامی نقص ها و مسائل کاربردی آن برطرف گردیده و با زیبایی خود مشتریان را به سوی خود جلب می نماید.

مصالح

برای این منظور پیشنهاد می کنیم از مصالح با کیفیت و با دوامی برای نمای خارجی سازه استفاده شود. و محل بازشو ها و تحویل محصول در نقاط مناسبی که برای تمامی افراد با سنین مختلف قابل دسترس بوده استفاده شود. و همچنین در بیرون کانکس فروشگاهی حتما به نور پردازی و زیبایی آن در ساعات مختلف بخصوص هنگام تاریکی هوا دقت فرمایید. چرا که در ایام پائیز و زمستان که هوا زود تر تاریک می شود و شب های بلند تری را دارند.

مراجعه در هوای تاریک برای خرید از کانکس سوپرمارکت ساعات زیاد و پر فروشی از طول روز را تشکیل می دهند. در آخر نیز برای ورود کالا یا نگه داری اجناس مازاد که توسط ویزیتور ها به محل آورده می شوند نیز می بایست تمهیداتی اندیشیده شود. و یا جایگاهی برای آنها در نظر گرفته شده باشد که مزاحمتی برای عابرین ایجاد ننماید.کانکس کار راد سازه معمار با بهره گیری از متد روز دنیا و الگو بهره برداری از طرح های خارجی در این خصوص پیشرو می باشد.

مشخصات ساختاری کانکس سوپرمارکت

در کانکس سوپرمارکت مهمترین موضوع ابعاد آن می باشد. که این نیز بستگی به میزان فضایی است که در محل از طرف ارگان وابسته یا شهرداری برای این منظور در اختیار ما قرار داده باشند. بطور معمول ابعاد کانکس سوپرمارکت از یک کیوسک ۲٫۵×۳ تا ۳×۱۰ متغیر است و هر چه فضا بیشتر باشد. قطعا محصولات متنوع تری و در نهایت خدمات بهتری را می تواند عرضه کند. که منجر به فروش بیشتر و استقبال اهالی منطقه از آن خواهد گردید.

برای دسترسی خریداران به محصولات در حالتی که ابعاد بزرگ باشد می توان از یک درب نفر رو برای ورود خریداران استفاده کرد. و در صورتی که فضا کوچک باشد، می توان یک کانتر فروش با شیشه بزرگ سکوریتی جهت دیده شدن محصولات در نمای اصلی تعبیه نمود. تا خریداران از بیرون محصول مورد نظر خود را دیده و انتخاب نمایند و شخص فروشنده از طریق بازشوی کوچکی که در شیشه تعبیه شده آن را تحویل خریدار دهد.

تمامی بازشو ها در کانکس سوپر مارکت می بایست توسط کرکره های برقی در ساعات شب پوشانده شده. و همچنین سایه بان هایی برای جلوگیری از تابش مستقیم خورشید به فضای داخلی بهتر است تعبیه گردد. که در هنگام بارندگی نیز می تواند مانع از ریزش باران به جلوی درب ورودی یا محل فروش محصول در کانکس سوپرمارکت گردد.

قیمت کانکس سوپر مارکت

قیمت کانکس سوپرمارکت به عوامل زیادی بستگی دارد. این عوامل بیشتر مربوط به مواد مصرفی در ساخت کانکس سوپرمارکت می باشد. و همین عوامل می تواند تا ۸۰ درصد از هزینه ساخت این را شامل شود. نکته حائز اهمیت در قیمت کانکس سوپرمارکت نوع طراحی آت می باشد، که با در نظر گرفتن خواست مشتری طراحی می گردد. یکی دیگر از مسایلی که در قیمت کانکس سوپرمارکت تاثیر دارد متراژ آن است. هرچه ابعاد کانکس سوپرمارکت بزرگتر شود به همان نسبت در قیمت تاثیر خواهد داشت.

حال درخواست ما از مشتریان عزیز جهت کسب اطلاعات فنی و قیمت تماس با کانکس کار راد سازه معمار و ارتباط با کارشناسان فروش این شرکت است. تا در زمینه خرید کانکس سوپرمارکت شما را بیشتر راهنمایی کنند در ضمن مشاوره این شرکت برای همگان رایگان می باشد.

مشخصات فنی کانکس سوپرمارکت

همانطور که گفته شد ساخت کانکس سوپر مارکت با سفارش مشتری انجام می شود. و تمامی مواردی که مشتری نیاز دارد و بر اساس ابعاد و اندازه ی مشخص شده از طرف مشتری قابل اجراست. و لازم به توضیح است اجرای امکانات رفاهی نیز در این سازه ها قابل اجرا می باشد.

کانکس سوپرمارکت را می توانیم بصورت دو تکه ساخت به این دلیل که چنانچه ابعاد سازه از عرض و طول ۱۲ متر تجاوز کند بار ترافیک خواهد شد. و حداکثر برای حمل آن از یک دستگاه تریلی و برای بارگیری ، تخلیه و نصب از یک دستگاه جرثقیل استفاده خواهد شد.

در برخی از مواقع که نمی شود این سازه ها را به محل نصب حمل کرد. می توانیم این سازه را بصورت اجرا در محل تولید کرده و مطابق با نظر مشتری تمامی امکانات رفاهی مورد نظر را در آن اجرا کرد. این کار توسط تکنسین های مجرب و با تجربه شرکت انجام خواهد شد. این روش ساخت می تواند قیمت کانکس سوپرمارکت را افزایش دهد .

پ ن: برخی مواقع نمی شود این سازه ها را به محل نصب حمل کرد می توانیم این سازه را بصورت اجرا در محل تولید کرده. و مطابق با نظر مشتری تمامی امکانات رفاهی مورد نظر را در آن اجرا کرد.

  • برای استحکام سازی کانکس سوپرمارکت نیاز است شاسی آن بصورت دور کلاف ساخته شود. و برای استحکام بخشی شاسی نیز از تیرآهن های تودلی بیشتری استفاده خواهد شد. و کف سازه را که به شاسی متصل است توسط ورق گالوانیزه شادولاین تقویت شده که این کار مناسب با کف سازی با سرامیک می باشد .
  • اسکلت مورد نیاز برای ساخت کانکس سوپرمارکت با ارتفاع مناسب مورد نیاز است . این اسکلت می تواند در طرح های مختلفی طراحی و اجرا شود و معمول آن شیب به یک طرف و یا شیب به دو طرف می باشد . و لازم به توضیح است هر چقدر ارتفاع سازه افزایش یابد هزینه ساخت سازه نیز افزایش خواهد یافت .
  • نمای بیرونی در کانکس سوپرمارکت با یکدیگر متفاوت هستند. این نمای بیرونی هزینه بر بوده و در انتخاب آن باید دقت شود و نمای بیرونی را مطابق با بودجه مشتری طراحی و اجرا می کنند . ارزان ترین نمای بیرونی مربوط به ورق گالوانیزه با پوشش رنگ الکترواستاتیک است و گران ترین آن ها نمای کامپوزیت، دکوراتیو و ترموود می باشد. و کمتر از نمای سایدینگ فلزی یا PVC طرح کانادایی برای کانکس سوپرمارکت استفاده خواهد شد .
  • عایق مصرفی پیشنهادی ما برای کانکس سوپرمارکت استفاده از پلاستوفوم یا همان پلی استایرن است. در ضمت می توان از عایق پشم سنگ و پلی یورتان نیز استفاده نمود ولیکن هزینه این عایق ها نسبت به عایق پلی استایرن بیشتر می باشد و در قیمت موثر خواهر بود. که برای افزایش قدرت عایقی در این سازه ها از یک لایه عایق پشم شیشه بطور کامل استفاده خواهد شد . این عایق پشم شیشه تاثیر فراوانی در عدم تبادل انرژی حرارتی دارا می باشد.
  • درب ورودی کانکس سوپرمارکت به نظر مشتری و طراحی بستگی خواهد داشت. این درب ورودی می تواند بصورت کشویی از جنس UPVC و یا آلومینومی بازشوی شیشه ای و با یک درب معمولی بازشوی فلزی باشد هر چند در برخی از این سازه ها از درب کشویی اتومات نیز با نظر مشتری نصب شده است.
  • نمای داخلی در کانکس سوپرمارکت از جنس دیوار پوش پی ویسی بوده، که دارای تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ خواهد بود . این دیوار پوش برای این سازه ها بسیار مناسب است. و بهتر است از رنگ های روشن برای تزئین در این سازه استفاده نمود که تاثیر فراوانی در زیبایی سازه خواهد داشت.
  • امکانات رفاهی که در در کانکس سوپرمارکت قابل اجرا می باشد قابل اجراست. از این امکانات رفاهی می توان به انبار کالا و سرویس بهداشتی اشاره کرد . و بهتر است درب انبار به داخل کانکس و درب سرویس بهداشتی به خارج از آن بازشود.  هر چند برخی از مشتریان ترجیح می دهند سرویس بهداشتی را داخل انبار طراحی کنیم.
  • ویترین از دیگر مواردی است که لازم است در طراحی سازه به آن توجه شود. ویترین مورد استفاده شیشه ای بوده و معمولاً در ابعاد بالا در این سازه ها نصب خواهد شد.
  • برای حفاظت از این سازه ها در زمان تعطیلی کانکس از کرکره ی برقی برای درب و ویترین برای درب و ویترین استفاده می شود. و در اکثر مواقع درب در کنار ویترین است و از یک کرکره برای حفاظت از هر دو بهره برده خواهد شد. این کار هزینه اجرای سازه را کاهش می دهد.
  • امکانات رفاهی که در در کانکس سوپرمارکت قابل اجرا می باشد قابل اجراست. از این امکانات رفاهی می توان به انبار کالا و سرویس بهداشتی اشاره کرد. و بهتر است درب انبار به داخل کانکس و درب سرویس بهداشتی به خارج از آن بازشو هر چند برخی از مشتریان ترجیح می دهند سرویس بهداشتی را داخل انبار طراحی کنیم.
لطفا رتبه به این صفحه رو فراموش نکید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره رایگان
شروع مکالمه
به راهنمایی نیاز دارید ؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم ؟