کانکس مسکونی

کانکس مسکونی شرکت کار راد سازه معمار به دو شکل قابل اجرا می باشد. همانطور که از نام این کانکس مشخص است جهت استفاده با کاربر مسکونی می باشد. و می توان یا از آن برای سرایداری استفاده کرد و یا می توان از آن جهت یک ویلای زیبا با چیدمان داخلی لوکس استفاده مسکونی داشت در هر صورت کانکس مسکونی جهت سکونت یک یا چند خانواده می باشد و کاربری مسکونی دارد.

کانکس مسکونی توسط پلان مربوط به سازه مسکونی طراحی می گردد که تمام مشخصات یک سازه مسکونی را دارا می باشد. از قبیل پارتیشن های داخلی، جدا سازی فضاهای مربوط به یک کانکس مسکونی، اتاق خواب، حال و پذیرایی، سرویس بهداشتی و حمام، آشپزخانه و حتی کفش کنی و تراس و شاید انباری که تمامی این موارد با در نظر گرفتن نیاز مشتری محترم طراحی می گردد.

مشخصات فنی و نوع مواد و مصالح کار شده در کانکس مسکونی

دیواره های خارجی می تواند از چوب ترمو وود یا روسی ، ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان، ورق گالوانیزه ۵ دهم الکترواستاتیک ۸ خم پیش رنگ کوره ای و یا سمنت برد استفاده گردد. که هر خریدار با توجه به شرایط اقلیمی منطقه مورد نیاز و همچنین بودجه در اختیار خود یکی از آنها را بر می گزیند. اسکلت از پروفیل با مقاطع مختلف و شاسی از تیر آهن IPE نمره ۱۶ یا ۱۸ بوده که با مصالحی که نام برده شد تزئین می گردد و در اکثر موارد دیوار پوش های داخلی از نوع پی وی سی (PVC ) قابل شستشو با طرح های متنوع ای از چوب و کاغذ دیواری می باشد. اتصالات اسکلت معمولا از نوع جوش ممتد بوده و برای سازه هایی که دارای ابعاد بزرگی می باشند معمولا یک خط دوخت قرار می دهند تا بتوان آن را به دو یا سه قطعه کوچکتر تقسیم کرد چرا که حمل آن در جاده ها با محدودیت ابعاد روبرو است، در چنین شرایطی سازه دو تکه به محل حمل می شود و سپس از خط دوخت های در نظر گرفته شده به یکدیگر نصب می گردد.

دلایل مهم استفاده از کانکس مسکونی

یکی دلایل عبارتند از تسریع در اجرای کانکس مسکونی با هزینه های مناسب ویکی دیگر از مزایای کانکس مسکونی قابلیت جابجای آن می باشد. دلیل اول ساخت و ساز و عملیات بنایی با روش سنتی دارای محدودیت هایی بوده که در پیش ساختگی چنین محدودیت هایی وجود ندارد که از مهمترین آنها زمانبر بودن این عملیات است که خود به معنی بالا رفتن هزینه های تجهیز کارگاه ، برچیدن کارگاه ، اسکان کارگران ، انبار کردن مصالح و بسیاری هزینه های دیگر می باشد و در طول انجام عملیات امکان دارد سرمای شدید موجب توقف کار شود تا از یخ زدگی بتن و ملات جلوگیری به عمل آید و در فصل تابستان نیز مشکلات مشابه دیگری را در پی دارد.

حال آنکه در بعضی مواقع نیز امکان حمل مصالح ساختمانی به محل وجود نداشته و یا محل مورد نظر برای تجهیز کارگاه عمرانی فاقد شرایط استاندارد می باشد. در این قسمت تصمیم صحیح رفع مشکلات استفاده از کانکس مسکونی می باشد که هم مدت زمان اجرای کانکس مسکونی بسیار پایین تر می باشد و هم شرایط اجرا کانکس مسکونی بسته به آب و هوای یک فصل نمی باشد. لازم بذکر است اینکه کانکس مسکونی  هزینه هایی برای تجهیز کردن کارگاه و هزینه ها مشکلات نظارت بر ساخت را از دوش مالک برداشته و کنترل کیفی کارخانه تولید کننده این وظیفه را به عهده گرفته است.

دلیل دوم استفاده از کانکس مسکونی که همان جابجایی آن است نیز باید گفت که در بسیاری از موارد شخص یک باغ و یا ملکی را خریداری کرده و قصد استفاده موقت از آن را دارد تا در ایام تعطیل و یا تابستان ها در آنجا اوقات خود را در کنار خانواده سپری کند و از طرفی مجوز ساخت و ساز و یا همان پروانه ساخت برای آن منطقه صادر نمی شود ، و یا مالک کارمند یک ارگان و یا شرکت می باشد که وقت کافی برای انجام عملیات ساخت و ساز را ندارد و از طرفی نیز ملک ییلاقی و باغ او بدون داشتن سرپناهی برای استراحت کردن در هنگام عصر و یا ماندن در هنگام شب قابل استفاده نبوده و فقط حکم یک باغچه را دارد.

از این رو اقدام به سفارش و خرید کانکس مسکونی برای باغ خود می کند که این عملیات در کارخانه کار راد سازه معمار انجام شده و یک روزه به محل مورد نظر حمل و در آنجا نصب می گردد .این مساله باعث می شود خریدار از مشکلات و مسائل مربوط به ساخت و ساز رها شود . نا گفته نماند که در صورتی نیاز به اخذ پروانه نیست که سازه پیش ساخته به فونداسیون متصل نبوده و قابلیت جابجایی داشته باشد و ارگان های ذیصلاح استفاده از آنها را بجای ساخت ساز مجاز اعلام کرده باشند که در اکثر مواقع اینگونه می باشد اما سازه پیش ساخته متصل به فونداسیون مانند سازه های دوبلکس و یا متراژ های خیلی بالا نیاز مند اخذ مجوز می باشند و از قاعده معافیت پیش ساختگی مستثنی بوده و نیازمند طی کردن مراحل اداری و صدور پروانه می باشند.

قیمت کانکس مسکونی

محاسبه قیمت کانکسهای مسکونی و هزینه های تمام شده بر اساس متر مربع می باشد . اصولاً قیمت کانکس مسکونی ارتباط مستقیمی با نوع مواد و مصالح و متراژ آن و همچنین امکاناتی که خریدار درخواست کرده است خواهد داشت. بطور تقریبی قیمت کانکس مسکونی از هر متر مربع۱/۱۰۰/۰۰۰  تومان تا ۲/۰۰۰/۰۰۰  تومان بسته به امکانات و شرایط متغیر می باشد. پیشنهاد ما جهت اطلاعات صحیح قیمت کانکس مسکونی تماس شما با شرکت کار راد سازه معمار و ارتباط با کارشناسان ما می باشد.

امکانات کانکسهای مسکونی

کانکسهای مسکونی یک خانه کامل است که شامل تجهیزات و طراحی خاص می باشد که فضا های داخلی و دسترسی فضا های داخلی آن مشابه یک واحد مسکونی می باشد و دارای چیدمان داخلی و بخش های خصوصی و عمومی می باشد.از فضا های موجود در آن می توان به ورودی و کفش کن ، اتاق خواب ها با کمد دیواری ، آشپز خانه ، سرویس بهداشتی و حمام ، انباری ، نهارخوری و حتی امکانات و متعلقات جانبی مانند مخزن ذخیره آب و یا پنل های خورشیدی تولید برق و اینگونه امکانات رفاهی اشاره کرد که در مرحله طراحی کانکسهای مسکونی بطور کامل مورد برسی قرار گرفته و با توجه به نیاز ها و میزان مساحت در اختیار پلان و جزئیات سازه در کنار یکدیگر تعبیه می شوند. البته تمامی امکانات گنجانده شده در آن قابل تغییر و طبق نظر و سلیقه مشتریان می باشد.

متراژ کانکس مسکونی ساخته شده توسط این شرکت

نمونه انواع کانکسهای مسکونی ساخته شده توسط این شرکت با عکس و مشخصات آنها را در نمونه عکس ها موجود می باشد که ویلای پیش ساخته ۳۸٫۵ متری در رشت و کانکس مسکونی ۶۰ متری رامسر و کانکس مسکونی ۴۵ متری در دماوند و کانکس مسکونی ۸۵ متری در کردان و کانکس مسکونی ۳۵ متری در ده شاد شهریار.

Call Now Buttonمشاوره رایگان
شروع مکالمه
به راهنمایی نیاز دارید ؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم ؟