• کاتالوگ

  برای دانلود کاتالوگ کانکس کار راد سازه معمار کلیک کنید.

  دانلود PDF
 • اطلاعات تماس

  • اندیشه ، فاز ۴ ، بازار سنتی نقش جهان، نقش جهان دوم ، ورودی نظامی، طبقه اول ، پ ۹۱
  • 09123721772
  • info@karadsazeh.com
  • 8 صبح - 6 عصر
 • کانکس مسکونی

  کانکس مسکونی

  کانکس مسکونی کانکس کار راد سازه معمار یک نوع سازه پیش ساخته برای سکونت می باشد که دارای دو حالت کلی یکی سکونت گاه سرایداری و کوچک و دیگری مانند ویلای پیش ساخته و لوکس می باشد که دارای اتاق بندی های متفاوت و ابعاد بزرگتری بوده. استفاده از این سازه ها به عنوان خانه مسکونی و سکونت گاه ییلاقی در باغ ها و باغ شهر ها استفاده می شود.

  مزایای کانکس مسکونی

  معمولا به دو دلیل عمده از کانکس مسکونی استفاده می شود که این دلایل عبارتند از:

  ساخت سریع با هزینه های مناسب و دیگری پرتابل بودن و یا همان قابلیت جابجای آن می باشد. دلیل اول را اینگونه می توان شرح داد که ساخت و ساز و عملیات بنایی با روش سنتی دارای محدودیت هایی بوده که در پیش ساختگی چنین محدودیت هایی وجود ندارد که از مهمترین آنها زمان بر بودن این عملیات است که خود به معنی بالا رفتن هزینه های تجهیز کارگاه، برچیدن کارگاه، اسکان کارگران، انبار کردن مصالح و بسیاری هزینه های دیگر می باشد و در طول انجام عملیات امکان دارد سرمای شدید موجب توقف کار شود تا از یخ زدگی بتن و ملات جلوگیری به عمل آید و در فصل تابستان نیز مشکلات مشابه دیگری را در پی دارد.

  حال آنکه در بعضی مواقع نیز امکان حمل مصالح ساختمانی به محل وجود نداشته و یا محل مورد نظر برای تجهیز کارگاه عمرانی فاقد شرایط استاندارد می باشد. در اینجا منطقی ترین تصمیم برای رفع مشکلات استفاده از کانکس مسکونی می باشد که هم زمان ساخت بسیار پایین تری را داشته و هم در همه شرایط قابل اجرا بوده و بسته به آب و هوای یک فصل نمی باشد.در ضمن اینکه کانکس ویلایی هزینه هایی برای تجهیز کردن کارگاه و برچیدن آن و هزینه ها مشکلات نظارت بر ساخت را از دوش مالک برداشته و کنترل کیفی کارخانه تولید کننده این وظیفه را به عهده گرفته است.

  در تشریح دلیل دوم استفاده از کانکس مسکونی که همان جابجایی آن است نیز باید گفت که در بسیاری از موارد شخص یک باغ و یا ملکی را خریداری کرده و قصد استفاده موقت از آن را دارد تا در ایام تعطیل و یا تابستان ها در آنجا اوقات خود را در کنار خانواده سپری کند و از طرفی مجوز ساخت و ساز و یا همان پروانه ساخت برای آن منطقه صادر نمی شود، و یا مالک کارمند یک ارگان و یا شرکت می باشد که وقت کافی برای انجام عملیات ساخت و ساز را ندارد و از طرفی نیز ملک ییلاقی و باغ او بدون داشتن سرپناهی برای استراحت کردن در هنگام عصر و یا ماندن در هنگام شب قابل استفاده نبوده و فقط حکم یک باغچه را دارد.

  از این رو اقدام به سفارش و خرید  کانکس مسکونی برای باغ خود می کند که این عملیات در کارخانه کار راد سازه معمار انجام شده و یک روزه به محل مورد نظر حمل و در آنجا نصب می گردد. این امر باعث می شود مالک از مشکلات و مسائل مربوط به ساخت و ساز رهایی یافته و نیازی به طی کردن مسائل مربوط به اخذ پروانه ساخت و دیگر مراحل اداری نداشته باشد.البته نا گفته نماند که در صورتی نیاز به اخذ پروانه نیست که سازه پیش ساخته به فونداسیون متصل نبوده و قابلیت جابجایی داشته باشد و ارگان های ذیصلاح استفاده از آنها را بجای ساخت ساز مجاز اعلام کرده باشند که در اکثر مواقع اینگونه می باشد اما سازه پیش ساخته متصل به فونداسیون مانند سازه های دوبلکس و یا متراژ های خیلی بالا نیاز مند اخذ مجوز می باشند و از قائده معافیت پیش ساختگی مستثنی بوده و نیازمند طی کردن مراحل اداری و صدور پروانه می باشند.

  امکانات کانکس مسکونی

  کانکس مسکونی مانند یک خانه کامل دارای پلان تجهیز شده و طراحی شده می باشد که روابط کاربری و دسترسی فضا های داخلی آن بمانند یک خانه کامل بوده و دارای بخش بندی و حریم های خصوصی و عمومی می باشد.از فضا های موجود در آن می توان به ورودی و کفش کن، اتاق خواب ها با کمد دیواری، آشپز خانه، سرویس بهداشتی و حمام، انباری، نهارخوری و حتی امکانات و متعلقات جانبی مانند مخزن ذخیره آب و یا پنل های خورشیدی تولید برق و اینگونه امکانات رفاهی اشاره کرد که در مرحله طراحی  کانکس مسکونی بطور کامل مورد برسی قرار گرفته و با توجه به نیاز ها و میزان مساحت در اختیار پلان و جزئیات سازه در کنار یکدیگر تعبیه می شوند. البته تمامی امکانات گنجانده شده در آن قابل تغییر و طبق نظر و سلیقه مشتریان می باشد.

  مشخصات فنی کانکس مسکونی

  در باره مشخصات فنی و نوع مصالح بکار رفته در ساخت کانکس مسکونی باید گفت که روش های مختلفی وجود داشته و به دنبال این روش های مختلف مصالح و متریال های متفاوتی نیز وجود دارد. بطور مثال دیواره های خارجی می تواند از چوب، ساندویچ پانل، ورق فولادی و یا تایل های بتنی سمنت برد باشد که هر خریدار با توجه به شرایط اقلیمی منطقه مورد نیاز و همچنین بودجه در اختیار خود یکی از آنها را بر می گزیند. اما در تمامی موارد اسکلت از پروفیل های آهنی و شاسی از تیر آهن نمره ۱۶ یا ۱۸ بوده که با مصالحی که نام برده شد تزئین می گردد و در اکثر موارد دیوار پوش های داخلی از نوع pvc قابل شستشو با طرح های متنوع ای از چوب و کاغذ دیواری می باشد. اتصالات اسکلت معمولا از نوع جوش ممتد بوده و برای سازه هایی که دارای ابعاد بزرگی می باشند معمولا یک خط دوخت قرار می دهند تا بتوان آن را به دو یا سه قطعه کوچکتر تقسیم کرد چرا که حمل آن در جاده ها با محدودیت ابعاد روبرو است، در چنین شرایطی سازه دو تکه به محل حمل می شود و سپس از خط دوخت های در نظر گرفته شده به یکدیگر نصب می گردد.

  قیمت کانکس مسکونی

  نحوه محاسبه قیمت و هزینه های تمام شده در یک کانکس مسکونی بر اساس متر مربع تعین می شود.هر متر مربع نیز بستگی به نوع سازه و همان مصالحی که پیشتر توضیح داده شد و همچنین امکاناتی که خریدار درخواست کرده است خواهد داشت. بهتر است برای اطلاع دقیق از قیمت ها با واحد مشاوره فروش کار راد سازه معمار تماس حاصل فرمایید.

  کانکس مسکونی دست دوم

  در برخی موارد نیز مشتریانی وجود دارند که پس از استفاده از سازه های پیش ساخته مسکونی به دلایل مختلف از جمله فروش ملک یا تغییر کاربری ملک خود اقدام به فروش سازه خود به عنوان  کانکس مسکونی دست دوم می کنند. در چنین شرایطی معمولا حدود ۶۰% تا ۷۰% از هزینه های اولیه خود را بدست خواهند آورد. چه فروشنده کانکس مسکونی دست دوم باشید و چه خریدار آن می توانید با تولید کنندگان این سازه ها تماس برقرار نمایید تا اگر قصد فروش دارید به محل شما مراجعه کنند و اگر قصدتان خرید سازه دست دوم است اطلاعات موجودی های خود را به شما بدهند که اگر مورد تاییدتان قرار گرفت بصورت حضوری سازه را از نزدیک ببینید و در باره قیمت و نحوه خریدتان مذاکره نمایید.

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سازه و قیمت آن با مشاوران کانکس کار راد سازه معمار تماس حاصل فرمایید.